Zdrowa dusza – zdrowe ciało

Nela Radziwanowska - zarabiaj z Duolife

Zdrowa dusza – zdrowe ciało

Taniec towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Z początku był sposobem na wyrażanie ekstazy i ważnym elementem obrzędów rytualnych. Z czasem zaczął się rozwijać i nabrał dodatkowego znaczenia – dzisiaj stanowi jedną z popularniejszych form aktywności fizycznej. Dlaczego warto rozpocząć przygodę z tańcem? Okazuje się, że działa on nie tylko odstresowująco, ale również pozytywnie wpływa na nasze ciało.

 

Taniec poprawia nastrój

Wybierając się na zajęcia taneczne do klubu fitness lub profesjonalnej szkoły, uczestniczymy w grupowej lekcji. To doskonały sposób na poznanie nowych osób, w których towarzystwie zostaniemy wprowadzone w tajniki wybranej przez nas techniki tanecznej, jak i oderwiemy się od codzienności. Nadmierny stres, negatywne emocje, czy ogólne zmęczenie po całodziennej pracy mogą zniknąć w mgnieniu oka. Taniec bowiem pobudza do pracy mózg, który zaczyna produkować endorfiny nazywane potocznie hormonami szczęścia. Badania wykazały, że mają one podobne działanie do morfiny. Aby efekt był odczuwalny i ogarnęła nas fala radości, należy tańczyć przez minimum 30 minut. Każda lekcja tańca trwa z reguły godzinę zegarową. Niepotrzebna jest wyższa matematyka, aby stwierdzić, że 60-minutowe pląsy do energetycznej muzyki pozwalają więc wytworzyć potężną dawkę endorfin.

Taniec wyzwala poczucie kobiecości. Panie najchętniej wybierają zajęcia latino, sexy dance oraz zumbę, na których mogą poczuć się kobieco, bardziej atrakcyjnie i nabrać większej pewności siebie.

 

Chcesz zgubić zbędne kilogramy?

Taniec ma niewątpliwy wpływ na wygląd naszego ciała. Jest to rodzaj treningu cardio, w którego trakcie do wysiłku angażowane są wszystkie mięśnie. To z kolei prowadzi do:

  • spalania kalorii;
  • poprawy kondycji;
  • pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej;

Tańcząc przez co najmniej godzinę, możemy spalić nawet do 400 kcal. Regularne zajęcia zwiększają wydolność płuc i kondycję.

Wszystkie kobiety doskonale wiedzą, jak długim i żmudnym procesem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Choć tkanka tłuszczowa spalana jest od początku trwania treningu, dopiero po 30 minutach, zużywanie jej zapasów jest największe. Podczas tańca pracuje całe ciało, więc zanika ona równomiernie, a sylwetka nabiera ładnych kształtów. Panie, które chcą schudnąć, nie muszą katować się godzinami na siłowni.

Niemniej ważne jest pozbycie się napięć, zlokalizowanych w różnych partiach ciała. Podczas rozgrzewki instruktorzy często stosują ćwiczenia mające na celu rozluźnienie spiętych mięśni. Na dodatek wykwalifikowany nauczyciel tańca o dużej wiedzy anatomicznej zawsze służy dobrą radą. Jeśli cierpimy na bóle kręgosłupa lub inne dolegliwości, może on wskazać nam odpowiednie ćwiczenia do wykonywania w domu, które te schorzenia zniwelują. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że taniec ma właściwości lecznicze.

 

W ostatnich latach na topie są takie style tańca jak: zumba, latino, pole dance, dancehall, jazz dance, taniec brzucha. Niezmiernie istotne jest, aby wybrać styl, który będzie nam odpowiadał. Spędzanie wolnego czasu na sali tanecznej powinno kojarzyć się z przyjemnością, a nie z przykrym obowiązkiem. Dopiero wtedy będzie zbawiennie oddziaływać na naszą duszę i ciało.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *