Woda dla urody

Nela Radziwanowska - zarabiaj z Duolife

Woda dla urody

Woda pozytywnie oddziałuje na pracę układu pokarmowego, wspomagając mechanizmy trawienne. Jednak pośród fachowców jeszcze powszechniej pojawia się opinia, iż to właśnie jelita są naszym charakterystycznym centrum – odpowiedzialnym zarówno za ogólne dobre nastawienie fizyczne, jak i formę umysłową. Sprawny przewód pokarmowy to zdrowie w najczystszej formie. Natomiast zdrowie w prostej linii przenosi się na piękno – to jego powszechny oraz doskonały kanon. Woda znajduje się we wszelkich komórkach ludzkiego systemu, odgrywając istotną funkcję w normalnym jego działaniu. Odpowiada za odpowiedni metabolizm, wspiera trawienie oraz przyswajanie posiłków, transportuje treści wzmacniające oraz uczestniczy w eliminowaniu trucizn powstałych w przebiegu przemiany materii. Zabezpiecza organy wewnętrzne oraz gwarantuje odpowiednią termoregulację. Woda jest źródłem życia.

 

Wpływ wody na skórę

Właściwe nawilżenie skóry jest potrzebne dla jej młodego oraz dobrego wyglądu. Mechanizm straty wody wraz z upływem wieku zwiększa się. Skóra traci sprężystość oraz pojawiają się zmarszczki. Ciało człowieka składa się z blisko 70% wody. Jedna trzecia zawartej w systemie wody znajduje się w roztworach pozakomórkowych (np. krew, limfa), natomiast dwie trzecie są obecne wewnątrz komórek. Woda może łatwo przemieszczać się pomiędzy komórkami. Mechanizm tenże jest zależny od będącego ciśnienia osmotycznego oraz hydrostatycznego i od bilansu wodnego.

 

Medyczna woda

Działanie wody na urodę zobaczono wieki temu. Obecnie na jej podstawie powstają nie jedynie kosmetyki, lecz wykorzystuje się ją również do zabiegów upiększających. W spa możemy skorzystać z masażu kostkami bądź soplami lodu. Zimno stymuluje mikrokrążenie w skórze oraz usprawnia dotlenienie komórek. Mnóstwo gwiazd kina lub modelek korzysta z takich zabiegów. Mnóstwo wykonuje je również na własną rękę w domu. Starczy do worka włożyć parę kostek lodu oraz pocierać okolice twarzy oraz dekoltu poprzez trzy, cztery minuty. Dzięki temu skóra staje się gładka, naprężona oraz ma świeży wygląd.

 

Jak wypijać wodę?

Wypijanie wody winno być jednakże rozłożone w przeciągu pełnego dnia na równe porcje, ponieważ woda wówczas przyjmowana jest w większym stopniu do tkanek oraz nie podlega błyskawicznemu wydaleniu. Dzień powinniśmy zaczynać wypiciem szklanki wody, potem parę szklanek w przeciągu dnia oraz wieczorem. Polecane jest wypijanie wody na kwadrans przed posiłkiem oraz nie wcześniej aniżeli pół godziny po posiłku. Wypijanie wody podczas posiłku negatywnie oddziałuje na trawienie, ponieważ woda rozpuszcza soki trawienne, obniża ich działanie, przedłuża czas trawienia, natomiast również obciąża, {oraz|a} tak już wypełniony, żołądek.

 

Nie jedynie woda

Woda jest najlepiej nawadniającym roztworem, lecz oczywiście odmienne napoje także mają takie wartości. Zalecane są szczególnie napoje owocowe oraz warzywne, lecz niesłodzone oraz bez żadnych słodzików. Można sięgnąć również po napoje mleczne typu kefiry, jogurty pitne oraz ich połączenia z owocami. Należy unikać słodkich wód smakowych oraz kolorowych napojów, gdyż mają dużo syntetycznych dodatków, natomiast również kilokalorii, jakie wtedy automatycznie dajemy do własnego organizmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *