W jaki sposób ochronić się przed koronawirusem?

Nela Radziwanowska - zarabiaj z Duolife

W jaki sposób ochronić się przed koronawirusem?

Świat opanowała pandemia koronawirusa. Coraz więcej zarażonych, a także ofiar śmiertelnych sprawia, że temat ten jest naprawdę poważny. Ludzie zadają sobie pytanie w jaki sposób uchronić siebie oraz swoich bliskich przed wirusem.

 

1. Ochrona przed koronawirusem – Mycie rąk częściej niż do tej pory

Częstotliwość mycia rąk ma bardzo duży wpływ na zmniejszenie prawdopodobieństwa zarażanie siebie bądź innych osób koronawirusem. W szczególności jest to ważne po jakimkolwiek opuszczeniu swojego domu i przebywaniu w miejscach publicznych. Bardzo ważna w tym przypadku jest też technika. Prawidłowa higiena powinna zająć minimum 20 sekund. Należy wtedy skupić się na każdej części dłoni a nie jak to bywa najczęśćiej tylko na wewnętrznej. Dokładne umycie nadgarstków, kciuków, a także przestrzeni pomiędzy palcami jest tutaj najważniejsze. Za każdym razem należy używać też mydła i bieżącej wody. Po umyciu rąk należy zamknąć dopływ wody za pośrednictwem jednorazowej chusteczki.

2. Ochrona przed kornawirusem – Unikaj ze skupisk ludzi

Wprowadzony niedawno zakaz zgromadzeń publicznych nie został uchwalony bez przyczyny. Na tyle po ile to możliwe należy żyć normalnie jednak trzeba zachowywać zdrowy rozsądek a także odstęp od obcych wynoszący minimum 1,5 metra. Każdy odpowiedzialny obywatel powinien spędzić czas kwarantanny w domu, a także poruszać się samemu. Obecnie rząd wydał zezwolenie na otworzenie parków, lasów, plaż czy też skwerów. Można zatem z nich korzystać zachowując zdrowy rozsądek.

 

3. Ochrona przed koronawirusem – Noś maseczki i jednorazowe rękawiczki

Kolejny niedawno wprowadzony nakaz poruszania się w maseczkach również ma na celu zmniejszenie rozwijania się wirusa. Co prawda maseczki nie są do końca wygodne a wraz ze wzrostem temperatury będzie to jeszcze bardziej cięższe. Należy jednak stosować się do tych zaleceń i nie chodzi tu o obawę przed ewentualnymi karami finansowymi, ale przede wszystkim o odpowiedzialność za siebie jak i innych. Należy pamiętać, że ta sytuacja nie będzie trwała wiecznie a chwilowy trudny okres należy przetrwać ze spokojem.

4. Ochrona przed koronawirusem – Nie dotykaj oczu, ust oraz nosa

Zachowanie odpowiedniej higieny to podstawa przy walce z wirusem jednak da ona najlepsze rezultaty przy zaprzestaniu dotykania okolic swojej twarzy. To właśnie w ten sposób wirus przedostaje się do naszego organizmu. Dlatego też praktyki te są obecnie jak najbardziej nie wskazane.

 

5. Ochrona przed koronawirusem – Kaszl i kichaj w odpowiedni sposób

Naukowcy przestrzegają przed tym, że wirus przenosi się na inne osoby za pośrednictwem drogi kropelkowej. Oznacza to, że nie wskazane jest ostentacyjne kaszlenie oraz kichanie. Gdy jednak nie ma już innego wyboru i nasz organizm zostanie zmuszony, do którejś z tych czynności warto zasłonić się wtedy zgięciem łokcia bądź zrobić to w jednorazową chusteczkę, którą od razu po całym incydencie należy jak najszybciej wyrzucić do pobliskiego śmietnika. Takim sposobem zarazki mają mniejszą szansę na przedostanie się do organizmu.

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *