Jakie są naturalne sposoby na walkę z cerą trądzikową?

Nela Radziwanowska - zarabiaj z Duolife

Jakie są naturalne sposoby na walkę z cerą trądzikową?

Trądzik

Trądzik jest problemem, który dotyka wiele osób na całym świecie. Jest to choroba skóry, która występuje w większości przypadku w wieku pokwitania. Bowiem to właśnie wtedy pod wpływem występujących zmian hormonalnych dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych. Trądzik jest problemem uciążliwym, dlatego też chcemy przedstawić Państwu kilka naturalnych metod, jak można sobie z nim poradzić. Zapraszamy!

 

Jakie zioła pomogą w walce z cerą trądzikową?

Otóż jeżeli chodzi o kwestię ziół, które pomagają w walce z cerą trądzikową to należy tutaj przede wszystkim wymienić:

  • Nagietek – jest to zioło o wielokierunkowym działaniu. Wzmacnia on siły obronne organizmu, redukuje stany zapalne skóry i przyśpiesza ich gojenie. Oprócz tego przyczynia się w dużym stopniu do regeneracji skóry, jak również zmniejsza ryzyko powstawania głębokich blizn.
  • Żywokost lekarski – stosowany naskórnie bardzo dobrze sprawdza się, jako ochrona dla skóry. Doskonale nawilża skórę oraz powoduje propagowanie komórki warstwy zewnętrznej do szybkiej odbudowy. Dzięki temu skóra znacznie szybciej się goi.
  • Aloes – jest on szczególnie polecany na zmiany trądzikowe, ponieważ w znaczący sposób zmniejsza podrażnienia, oczyszcza skórę twarzy, usuwa stan zapalny, jak również blokuje dostęp do skóry bakteriom przez tworzenie bariery ochronnej dla skóry. Aczkolwiek są to tylko wymienione niektóre z jego cennych właściwości. Oprócz tego należy również powiedzieć, że aloes zawiera cenne minerały, do których należy zaliczyć przede wszystkim wapń, magnez, lecytynę, cholinę, potas, cynk, witaminę A, witaminę C, a także kwas foliowy i aminokwasy.
  • Kwiatostany lipy – jest to znany oraz ceniony naturalny produkt leczniczy. Bowiem znaleźć w nim można wiele witaminy PP, która odpowiedzialna jest za utrzymywanie dobrego stanu nabłonka skóry, działanie antybakteryjne, ale również za przemianę białek. Stosując napar na skórę z kwiatostanu lipy skóry szybciej się regeneruje.
  • Szałwię lekarską – pomaga ona nie tylko na trądzik, ale również na łuszczycę oraz grzybicę skóry. Dzieje się tak, ponieważ zawiera ona dużo olejku eterycznego, którego głównymi składnikami jest pinen, kamfora, bornen oraz cyneol. Szałwia powoduje łagodzenie stanów zapalnych skóry oraz przebarwień. Niweluje również ryzyko ich powstania w przyszłości.
  • Kwiat czarnego bzu – posiada on właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Stosowanie naparu z czarnego bzu ma za zadanie oczyszczanie skóry ze związków toksycznych.
  • Olejek z drzewa herbacianego – działa hamująco na skrzepy bakterii, jak również wykazuje właściwości przeciwgrzybicze.

 

O czym należy pamiętać, jeżeli mamy problem z trądzikiem?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby unikać stosowania produktów kosmetycznych, które w większej mierze są pochodzenia syntetycznego, gdy ich stosowanie jeszcze bardzo zaogni problem. Oprócz tego należy zawsze brać prysznic po wysiłku fizycznym oraz pamiętać, że stosowanie środków antykoncepcyjnych może powodować zaostrzenie się trądziku.

 

 

Zobacz moje pozostałe artykuły:

Sport to zdrowie

Ochrona przed koronawirusem

Woda dla urody

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *