Jak pozbyć się cellulitu? Kompleksowe podejście

Nela Radziwanowska - zarabiaj z Duolife

Jak pozbyć się cellulitu? Kompleksowe podejście

Nierówna skóra na nogach, pośladkach czy ramionach to zmartwienie sporej części kobiet. Niektóre statystyki wskazują, że nawet 90% procent kobiet skarży się na cellulit.
Są wśród nich zarówno otyłe, jak i bardzo szczupłe, młode dziewczyny. Nie ma reguły na to, którą z nas dotknie ta przypadłość, ponieważ głównym winnym jest tu kobiecy hormon, estrogen, który sprzyja zatrzymywaniu się wody w organizmie i gromadzeniu pod skórą tłuszczu. Dodatkowo, jak wynika z badań, powstawaniu pomarańczowej skórki sprzyjają silne emocje, stres i złe samopoczucie, które jeszcze bardziej zwiększają wydzielanie estrogenów. Innymi przyczynami są zaburzenia krążenia, wywołane brakiem ruchu, siedzącym trybem życia, ale także zbyt obcisłym, ciasnym ubraniem.  Do listy dopisać należy jeszcze nagłe zmiany wagi i zaburzenia trawienia. I w ten sposób, potencjalnymi kandydatkami do ‘noszenia’ cellulitu, staje się większość kobiet.

 

Cellulit pokonuje się wytrwałością 

Początkową fazę tej choroby możemy zauważyć, kiedy podczas ściskania skóry między palcami tworzą się nierówności, dołeczki. W kolejnej fazie powierzchnia naszych nóg, pośladków czy brzucha stale sprawia wrażenie nierównej. Później jest tylko gorzej – skóra wygląda jak kalafior, a taki stan przenosi się także w inne miejsca. Jednak na szczęście istnieją metody, by walczyć z tą przypadłością, zmniejszyć jej widoczność, a nawet całkowicie zredukować – jednak wymagają one poświęcenia i wytrwałości. Nie łudźmy się, że pozbędziemy się pomarańczowej skórki wyłącznie stosując jakiś drogi, rozreklamowany balsam czy żel. Takie produkty jedynie wspomagają naszą walkę, nie zastąpią jednak zbilansowanej diety, ćwiczeń fizycznych, wypijania dużych ilości wody i wysypiania się. Należy też pozbyć się niektórych niekorzystnych przyzwyczajeń – jeśli wypijamy duże ilości kawy, czy alkoholu, działamy na szkodę naszej skórze. Podobnie dieta z małą ilością warzyw, a dużą węglowodanów i wysoko przetworzonych składników. Walka z cellulitem wymaga poświęcenia w wielu dziedzinach naszego życia, bez tego nie osiągniemy efektów. Jeśli jednak wdrożymy nowe nawyki, zmiany odczujemy nie tylko na skórze – zmieni się także nasze samopoczucie i poziom energii. Być może odczujemy też złagodzenie innych dolegliwości, które wcześniej nam dokuczały. 

 

Co jeszcze można zrobić dla gładkiej skóry? 

Wprowadziłaś więcej ruchu, trzymasz się zdrowej diety i zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, by przyspieszyć pożądane efekty?  Jeśli podczas codziennej pielęgnacji stosujesz  kosmetyki o działaniu wyszczuplającym czy ujędrniającym, pamiętaj, by wmasowywać je w ciało kolistymi ruchami od dołu ku górze, najlepiej zaraz po kąpieli, kiedy pory są otwarte. Dodatkowo możesz wspomagać przepływ limfy masażami, np. szczotką lub specjalną gąbką. Możesz też sięgnąć po suplement wspierający metabolizm i regulujący gospodarkę wodną. Zwróć jednak uwagę, czy jego składniki są w pełni naturalne, wolne od GMO i czy nie zawierają niepotrzebnych konserwantów. Pamiętaj też, by przyjmować go zgodnie z zaleceniami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *