Dlaczego sport to zdrowie?

Nela Radziwanowska - zarabiaj z Duolife

Dlaczego sport to zdrowie?

Aktywność fizyczna to jeden z filarów gwarantujących zdrowie. Niestety często pomijany lub lekceważony, tymczasem jego obecność w codziennym życiu jest nieodzownym elementem zachowania równowagi fizycznej, jak i psychicznej. Z każdej strony jesteśmy przekonywani, że sport to zdrowie, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak jest? Okazuje się, że regularna aktywność niesie ze sobą wiele korzyści, zwłaszcza gdy na co dzień prowadzimy siedzący tryb życia. Coraz więcej osób wykonuje minimalną ilość ruchu, ponieważ obowiązki zawodowe i osobiste, jak i rozwój technologiczny wykluczają potrzebę poruszania się. Jazda samochodem do pracy i na zakupy, siedzenie przy biurku i odpoczywanie przed telewizorem to doskonały przykład tego, jak wygląda życie przeciętnego człowieka. Brak ruchu może mieć poważne, negatywne konsekwencje, natomiast wprowadzenie codziennej aktywności przynosi długofalowe skutki. Przekonaj się, co zyskujesz, włączając do swojego życia ruch.

 

Poprawa sylwetki

Nie jest tajemnicą, że aktywność fizyczna wpływa na poprawę przemiany materii, utrzymując tym samym smukłą sylwetkę. To również doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują metody na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Trenując, a nawet spacerując, spalamy kalorie i tkankę tłuszczową, rzeźbimy mięśnie oraz wysmuklamy sylwetkę. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej decyduje o tym, jakie efekty osiągniemy. Zatem każdy może dopasować taki jej rodzaj, który pozwoli osiągnąć zamierzone efekty. Regularne ćwiczenia utrzymują także prawidłową kondycję oraz wzmacniają układ mięśniowo- szkieletowy i stawy. W ten sposób można uniknąć przykrych dolegliwości w dojrzałym wieku.

 

Mniejsze ryzyko chorób cywilizacyjnych

Widmo chorób cywilizacyjnych pojawia się nad każdym z nas, mamy jednak realny wpływ na to zjawisko. Regularna aktywność fizyczna chroni przed zawałem serca, chorobą wieńcową, otyłością czy cukrzycą. Ma również pozytywny wpływ na naszą kondycję psychiczną, a depresja jest jedną z poważniejszych chorób cywilizacyjnych.

 

Redukcja stresu

Stres to poważne zagrożenie współczesnych czasów, a sport pozwala obniżyć napięcie, zredukować stres oraz odprężyć się po ciężkim dniu w pracy. Odpowiednia dawka tlenu oraz aktywacja mięśni poprzez ruch pomaga organizmowi skutecznie bronić się przed problemami. Szczególnie istotne w tym przypadku są sporty, które można uprawiać na świeżym powietrzu, ponieważ przynoszą podwójne korzyści. Istnieją badania potwierdzające, że osoby uprawiające sport posiadają wyższy poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia. Przez to poprawia się nie tylko kondycja, ale również samopoczucie.

Aspekt wizualny

Aktywność fizyczna to również wyraźna poprawa kondycji skóry, która poprzez poprawę mikrokrążenia otrzymuje więcej tlenu i substancji odżywczych. Jednocześnie przyspiesza także detoksykacja. Na koniec warto wspomnieć o motywacji i lepszej samoocenie. Ruch wpływa na zmianę myślenia o samym sobie, ponieważ okazuje się, że w rzeczywistości potrafimy więcej, przełamując własne ograniczenia.

Zobacz moje pozostałe artykuły

Sport to zdrowie

Ochrona przed koronawirusem

Woda dla urody

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *