5 rzeczy ważnych dla Twojego zdrowia

Nela Radziwanowska - zarabiaj z Duolife

5 rzeczy ważnych dla Twojego zdrowia

dbamy o zdrowie

Zdrowie jest najważniejsze. Pragnąc najlepiej o nie zadbać, należy przystąpić do tego kompleksowe. Człowiek, to nie jedynie ciało, zatem dbanie o kondycję organizmu, o to, aby nic nie bolało, nie doskwierało, nie zapewni pełni zdrowia. Będzie to zdrowie ciała tylko. Należy dbać o własny system przez aktywność fizyczną, pielęgnację cery, prawidłowe żywienie. Doskonale jest także od czasu do czasu zrobić coś extra dla siebie np. sprezentować sobie masaż lub zabiegi w salonie spa. Doskonała kondycja, zdrowie organizmu, ogromna ilość energii, to kierunki, do których należałoby dążyć.

 

Spożywaj systematycznie

Dietetycy polecają, żeby spożywać 5 małych pokarmów dziennie, w miarę możliwości o określonych godzinach oraz z zatrzymaną 3-4 godzinną odległością pomiędzy nimi. Czemu to takie istotne? System, jaki systematycznie dostaje elementy wzmacniające, nie przekształca ich później w tkankę tłuszczową. Z kolei jeśli „zorientuje się”, iż poprzez dłuższy okres nie otrzyma posiłku, przy najbliższej okazji zmagazynuje go właśnie w formie tkanki tłuszczowej. Rygorystyczne diety oraz głodówki nie są zatem najdoskonalszym pomysłem. Mogą nam chociażby bardziej zaszkodzić aniżeli pomóc.

 

Rozpocznij ćwiczyć

Nim jednakże to zrobisz, uczciwie spisz ilość godzin, jakie poświęcasz na aktywność fizyczną w przeciągu tygodnia. Kiedy zobaczysz, iż jest ona za mała, to postaraj się o towarzystwo mobilizujące Cię do wspólnych ćwiczeń. Udowodniono, iż trening grupowy polepsza konsekwencję w uprawianiu sportu. Prócz większej motywacji, dzięki której usprawni się Twoja kondycja fizyczna, stanowi także możliwość do nawiązania nowych kontaktów oraz poznania interesujących ludzi.

 

Generalne odpowiednie nastawienie

Bardzo ważny jest także element emocjonalny. Elementy psychologiczne oddziałują na uprawianie konkretnego sportu, robienie ćwiczeń, lub generalnie mówiąc, na pracę ruchową, jak i podlegają ich wpływowi. Psychologia sportu, z ogólnego punktu widzenia, niejednokrotnie jest potwierdzeniem tego, w jakim stopniu uczestniczenie w aktywności sportowej i ruchowej zwiększa odpowiednie nastawienie jednostki. Zdobywa się, ponieważ większą pewność siebie, i, jednocześnie, większą zdolność znoszenia porażek.

 

Unikaj przetworzonej żywności

Nie jedz niczego, co nie wychodzi wprost z natury. Unikaj wszystkiego, co winno być brązowe lub świeże, natomiast jest białe bądź pełne konserwantów, wzmacniaczy smaku, syntetycznych słodzików oraz pozostałych “pomocnych” dodatków syntetycznych zamieniających treści naturalne. Zwięźle mówiąc, gdy artykuł został przetworzony, nie kupuj go oraz niewątpliwie nie jedz.

 

Powietrze

Powietrze jest pierwszą oraz najistotniejszą potrzebą naszego organizmu. Bez jedzenia możemy żyć parę tygodni, bez picia parę dni, lecz bez powietrza jedynie parę minut. Najważniejsze jest powietrze możne w ujemne jony: blisko wodospadów, jezior oraz rzek, nad brzegiem morza, w lasach oraz po burzy. Powietrze jest pierwszą oraz najistotniejszą potrzebą naszego organizmu. Bez jedzenia możemy żyć parę tygodni, bez picia parę dni, lecz wolny powietrza jedynie parę minut. Każda spośród 100 trylionów komórek naszego organizmu musi nieustannie dostawać tlen, w innym razie umiera.

Zobacz moje pozostałe artykuły:

Sport to zdrowie

Ochrona przed koronawirusem

Woda dla urody

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *